E-Ticaret Yazılımları

İletişim

E-ticaret siteniz için gerekli yazılıma belirli bir ücret karşılığı sahip alabileceğiniz gibi ücretsiz bir şekilde de sahip olabilirsiniz. Fakat ücretsiz olarak sahip olacağınız yazılım bütün beklentilerinize cevap veremez.

E-ticaret yazılımları hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;

Ücretsiz yazılımlarını maliyetin neredeyse olmaması, birçok kullanıcı tarafından kullanıldığı için çok sık geliştirilebilmesi gibi avantajları vardır fakat ücretsiz yazılımlar çok ayrıntılı olduğu için sisteminizde kullanmayacağınız bir çok modül olacaktır buda sisteminizde fazladan yer kaplamasına neden olacaktır, bir çok kullanıcının ihtiyacına göre hazırlandığı için sizin isteklerinize cevap vermeme riski çok yüksektir. Bir Amerikan firmasının sitesini paralı/parasız kurduğunuzda onlara ekstra iş yaptırmak için yüklü paralar vermek durumunda kalabilirsiniz. Ya da genç bir yazılımcıyı 1-2 ay iş yaptırıp, neredeyse bir paket program alacak kadar para harcayıp, işin tamamlanmadan yazılımcının ortadan kaybolmasını izleyebilirsiniz.

Özel yazılımlar ise tamamen sizin istediğiniz modüller eklenerek veya çıkartılarak oluşturulur böylece gereksiz yer kaybına uğramazsınız. İhtiyacını duyduğunuz bütün özellikleri yazılımcı firma ile görüşerek yazılımınızı istediğiniz ölçüde esnetebilirsiniz. Bu gibi özellikleri size sunmasının yanında maliyeti oldukça yüksektir fakat herhangi bir sorunla karşılaştığınızda müşteri hizmetleri ile sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Paket bir sistemle çalışmak, bir kurum ile sözleşmeli çalışmaktır. Mesai saatleri içerisinde (belki dışında bile) desteğe ulaşmak ve aynı bilgisayarınızdaki işletim sisteminin güncelleme alması gibi sürekli sistemin düzeltilmesi ayrıcalığına sahip olmaktır.