E-Ticaret Paketleri Ne İşe Yarar?

E-Ticaret Paketleri Nelerdir?

İnsanların gerçek ya da sanal ürünleri internet ortamında para karşılığı satın alma işlemine e-ticaret adı verilir. E-ticaret sitesi olanlar e-ticaret paketleri kullandığı takdirde, işlerini büyük ölçüde kolaylaştırmış olur. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz en uygun tasarımı seçerek, eşsiz bir görünüme sahip e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Firmanızın internet ortamında 7/24 yer almasını sağlayan site, müşterilerine internet üzerinden bilgi sunabilmektedir. Elektronik ortamda, kısa süre içerisinde veri aktarımı sağlanabilmektedir.

Paket seçimi yaparken, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gereklidir. Çünkü verilen kararlar işi etkilemekte; ayrıca sanal mağazanızı da şekillendirmektedir. 0 seo uyumlu alt yapıya sahip paketlerin sayısı piyasada az bulunur. Genel olarak, gelişmiş özelliklere sahip paketler tercih edilir. Firmaların ihtiyaçlarına göre kısa süre içerisinde bulabileceği e-ticaret paketleri pek çok süreci kapsamaktadır.

İhtiyacınıza göre ekonomik, platinum, enterprise, corporate gibi çeşitli paketleri tercih edebilirsiniz. Tüm paketlerin ortak özelliği, sınırsız web alanına sahip olmasıdır. Sunucu trafiği birbirlerinden farklı olup; corporate hariç diğer paketlerde 1000 adet e-posta adresine izin verilmektedir. Hepsinde SSL Sertifikası bulunmaktadır. Ödeme sistemleri tüm bankalarla uyumlu sanal POS’dur. Ayrıca başka ödeme yöntemleri de yer almaktadır.

Havale/kapıda ödeme sistemi, paypal, mobil ödeme, hepsipay ve paytr bu ödeme sistemlerinden bazılarıdır. Paketlerin genel özellikleri; ücretsiz eğitim bulundurması, temel istatistiklere yer vermesi, blog/içerik yönetimi özelliğinin olması, istatistik ve raporlama yapılabilmesidir. Bunların dışında pek çok ortak özelliği bulunan paketler, kullanıcılarına çok büyük avantajlar sunmaktadır. Bu nedenle e-ticaret sitesi sahipleri, paket kullanmayı tercih etmektedir.

E-Ticaret Paketleri Ne İşe Yarar?

Genelde mobil uyumlu konsept tasarımlar olan paketler, yalnızca bir site sunmaz; aynı zamanda pek çok süreci de içerisinde barındırır. Üyelik, stok takibi, sipariş, cari yönetimi, kargolama, blog ve içerik yönetimi ve istatistik raporları süreçlerini kapsayan paketler, son derece avantajlıdır. Bu özelliklerin tümüne sahip olmak isteyenler, paket seçeneklerini dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Aranılan özelliklerin neler olduğuna karar verilmelidir.

Bu özelliklerin satın alınacak olan pakette yer alıp, almadığına bakılması gerekmektedir. Aksi takdirde, alacağınız paket tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. 0 seo uyumlu ve kullanıcı dostu paketler, tüm firmaların ortak tercihidir. Düşük bütçeli siteler, ekonomik paketleri tercih edebilmektedir. Kullanıcılarına pek çok gelişmiş özellik sunan paketler, bazı zamanlarda kampanyalı olarak müşterilere sunulabilmektedir. Hatta belirli dönemlerde müşterilere özel tasarım hizmeti ücretsiz olarak da sağlanabilir. Bunun için kampanyaları takip etmek gerekir.

E-Ticaret Kullanmanın Yararları?

E-ticaret kullanmak, firmaları büyük masraftan kurtarmaktadır. Kullanılacak olan site sayesinde firmaların 7 gün 24 saat boyunca açık bir şubesi olması, son derece büyük bir avantajdır. Müşteriler istedikleri saatte internet üzerinden online bir şekilde alışveriş yapabilmektedir. Hatta yapılan satışlarda, stokta kaç ürün kaldığının bilgisi bile verilebilir. Böylece müşteriler aradıkları üründen ne kadar kaldığını öğrenebilir. Tedarikçiler büyük bir ofise ihtiyaç duymadan internet üzerinden sanal bir alışveriş merkezi oluşturabilir. Hem tedarikçiler hem de müşteriler zamandan tasarruf ederek, kısa süre içerisinde alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilir. Sistemin düzgün yürütülebilmesi açısından e-ticarete özel paketlerin kullanılması gereklidir.

Firmalar, kendi ihtiyaçları doğrultusunda paket alımı yapabilmektedir. Eğer isterlerse, paketler arasında geçiş yapmaları da mümkündür. Müşteriler, evden çıkmadan alışveriş yapmanın keyfini yaşarken; satıcılar da düşük maliyetle sanal mağazaya sahip olabilir. Ulaşılabilirliği kolaylaşması, firmalar açısından son derece önemlidir. Büyük ölçekli firmalar, kendi ihtiyaçlarına özel paketler kullanarak e-ticaret sitelerini yürütmektedir. Küçük firmalar için de ekonomik paketler mevcuttur. Özellikle maliyet bakımından firmalar için e-ticaret kullanmak oldukça yararlıdır.