ProjeSoft B2B Ticaret Yapan Firmalara Nasıl İmkanlar Sunuyor?

B2B ticaret yapan firmaların öncelikli hedefi tabii ki ürün satmaktır. Fakat rekabetle baş edebilmek için çeşitli aksiyonlar almak şart. B2B ticaret yapan firmaların, ProjeSoft B2B Ticaret Yapan Firmalara  sunduğu B2B ya da e-ticaret altyapısını kullanması ne gibi yararlar sağlar. 

B2B Ticaret Yapan Firmalara

Öncelikle hedefimiz ürün satmak olmalıdır. Kime ürün sattığımızı bilmeliyiz. Bunu sağlayabilmek için arka tarafta asıl ürünlerimizin durduğu muhasebe sistemlerine bire bir %100 entegre olmamız gerekiyor. %100 entegre olduğumuz muhasebe ve altyapılardan ürün datalarını, müşteri datalarını, cari hareketlerini, ödemeleri ve fatura bilgilerini eksiksiz entegre etmemiz gerekiyor. 

Projesoft’un B2B Ticaret Yapan Firmalara Sunduğu Avantajlar

Bunun bize sağladığı avantaj ise arka tarafta daha az insan gücüyle daha çok iş yapabilmeniz. Normal standart sistemlere baktığımız zaman insanlar mesai saatleri içinde çalışıyor. Muhasebe departmanı ve satış departmanları dahil olmak üzere departmanların tamamı mesai saatleri içinde çalışmasına rağmen B2B sistemine döndüğünüz zaman 7/24 çalışan sistemler haline geliyorlar. Sizin müşteriniz size ne zaman ihtiyaç duyacak, ne zaman ürün alması gerekiyor, ne zaman cari hareketlerine bakacak, ne zaman geçmiş dönem faturalarına bakacak bunlar büyük parametreler.  

Projesoft’un Sunduğu İmkanlar

Arka tarafta daha az personel çalıştırmaya başladığınız zaman ve rekabetin sert olduğu alanları da keşfettiğinizde 7/24 satış yapabilen ve bayilerinizin sorularına bire bir cevap verebilen bir yapıya dönüşüyorsunuz. Bu rekabetçi tutum sayesinde müşteri sayınızda hızlı bir artış ve geniş bir satış yelpazesi sizin oluyor. Çünkü daha önceden sadece satıcı olarak ya da plasiyer göndererek satış yaptığımız ortamlarda şu anda sistemsel olarak baktığımızda sadece hedef kitlenizin internete girmeleri yeterli kalıyor. 

Projesoft uygulamalarımız ile personel maliyetleri düşüyor ve tabii ki satış tarafları artıyor. Firmalar bu rekabetçi ortamda ERP ve B2B entegre edilmesine odaklanıyor. Bu durumda iş Omnichannel satışlara gelmeye başlıyor. Omnichannel nedir sorusuna gelirsek hem mağazadan hem de B2B sistemleri üzerinden satış yapılması Omnichannel olarak adlandırılıyor. Ayrıca bunların tamamı muhasebe sistemlerini entegre ettiğinden dolayı tüm satış sistemleri veya tüm arka tarafta hizmet sağlanan altyapının tamamını online bir sisteme taşımış oluyoruz ve bu da firmalara maliyet avantajı olarak geri dönüyor.

Siz de B2B E-ticaret paketlerimize göz atarak Projesoft’un ayrıcalıklı dünyasına adım atın. Bu yazının daha geniş formatını izlemek için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.