Dropshipping İle Düşük Riskli Kazanç Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Aslına bakılırsa dropshipping ile neredeyse hiç sermaye koymadan tamamen düşük bir risk kapsamında kazanç sağlamak mümkündür. İnternet üzerinden yapılan çalışmalar dahilinde para kazanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün daha fazla artıyor. Dropshipping bunların içerisinde riskinin en düşük seviyede olduğu ve herhangi bir sorumluluk almadan rahatlıkla kazanç sağlanabilecek alanlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Fakat tanımına geçmeden önce her işte olduğu gibi bu konuda da bazı riskler bulunduğu dile getirilmelidir. Örneğin kısa bir süre içerisinde kazanç elde etmek oldukça zordur. Mutlaka ticari bir zekaya sahip olmak gerekir ve alım satım konularında büyük bir tecrübe elde etmek önemlidir.

Konuyu iyice anladıktan sonra bu işe girişmek de en önemli unsur arasında yer alır. Şimdi bu para kazanma yönteminin ne olduğuna gelinecek olursa; genel çerçevede bir aracı diğer bir ismi ile bir komisyoncu olarak çalışma sistemi denebilir. Yani siz herhangi bir tedarikçinin elinde bulunan ürünü internet üzerinde farklı mecralarda ve sosyal medyada reklam ile pazarlamasında gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra bir müşteri sizden bu ürünü satın aldığında, ardından siz de tedarikçiden ürünü satın alarak sanki ürün her daim sizinmiş gibi müşteriye satıyorsunuz. Aradaki kar ise tamamen size kalıyor. Genel anlamda kağıt üzerinde çalışma prensibi böyledir. Ancak para kazanmak için çok fazla uğraş vermek gerektiğini ve geniş bir kitleye ulaşmak için, farklı alanlarda reklam ile pazarlama stratejilerini öğrenmenin önemli olduğunu söylemek gerekir.

Dropshipping Aşamaları Nelerdir?

Zaman içerisinde güzel bir kazanç sağlamak ve internet üzerinden dropshipping ile birlikte para kazanmak istiyorsanız, öncelikle bir tedarikçi siteye üye olmanız gerekir. Burada tedarikçi ürünleri sizlere açık bir şekilde sunar ve aynı zamanda tüm ürünler için belirli bir alt limit fiyat listesi verir. Bu liste üzerinden site ürünleri farklı noktalarda, ürünleri isteyen müşteri odaklı şekilde çalışır ve satışını gerçekleştirirsiniz. Daha sonra da ürünleri tedarikçiden satın alarak, müşteriye ürün ulaşmasına olanak verirsiniz. Eğer sistemi geliştirir ve bunu geniş bir pazar payına yayarsanız, oldukça güzel kar elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

Herhangi Bir Sorumluluk Almadan Dropshipping İle Para Kazanma Yöntemi

Özellikle siz sadece bir aracı olduğunuzdan dolayı elde ettiğiniz kar haricinde herhangi bir sorumluluk almazsınız. Bunlar içinde neler var şimdi bir bakalım. Ürünlerin internet üzerinden pazarlamasını yaptığınızdan dolayı, herhangi bir depoya ihtiyacınız olmuyor ve bu da size bir masraf çıkarmıyor. Ayrıca hiçbir şirket kurmuyorsunuz ve bunun için vergi ya da bunun gibi evrak işleriyle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Herhangi bir maliyetiniz olmuyor. Ürünü müşteriye sattıktan sonra tedarikçiden ürünü satın alarak müşteriye ulaşmasına olanak tanıyorsunuz. Bütün kargolama ve paketleme işlemleri yine tedarikçiyle kalıyor. Siz sadece ürünün müşteriye sattıktan sonra müşterinin adresini detaylı olarak veriyorsunuz.

Günümüzde Bu Sistemi Kullanan Farklı Siteler

Dünya çapında oldukça yoğun şekilde değerlendirilen bu sistem, günümüzde yavaş yavaş giriş yaptıktan sonra Türkiye piyasasında da oldukça yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda şu an için Ebay ve Amazon gibi farklı siteler bu sistemi kullanıyor ve milyonlarca insan alışveriş gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Türkiye’de Hepsiburada ya da GittiGidiyor ve N11 gibi siteler bu sistemi kullanarak kazanç sağlamayı sürdürüyor. Elbette site olarak bu firmalar para kazansa bile, bireysel olarak da böyle bir aracı sistemini kullanabilir ve kazanç sağlama şansını elde edebilirsiniz. Önemli olan doğru tedarikçi bulmak ve üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra, bir pazarlama stratejisi geliştirerek bu sistemden kazanç sağlamaya başlamaktır.