Dropshipping Nedir Ve Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir ürün alıp daha sonra satışını gerçekleştirmek yerine, ürünü daha satın almadan farklı platformlarda reklamını sağlayarak kar elde etme durumu dropshipping olarak ön plana çıkıyor. Örneğin farklı bir ürün çerçevesinde değişik platformlar dikkate alınarak geniş bir kitleye sahip olduktan sonra, ürünü bir müşteriye satarak ardından sanki ürünü kendiniz alıyormuşuz gibi; tedarikçiden bu ürünü daha düşük fiyat kapsamında elde etmek olduğu da söylenebilir. Bir nevi aracı olarak da gerçekleştirilen bu sistem sayesinde, güzel bir gelir elde edebilir, sistemi eğer oturtabilirseniz bu geliri düzenli bir hale getirebilirsiniz.

Özellikle eğer elinizde düşük bütçeler var ise o zaman en doğru internetten para kazanma yollarından biri de budur. Çok tutulan ve fiyatı düşük olan bir ürünü bulabilir, ardından bu ürünü reklamını doğru platformlarda gerçekleştirerek müşteri ile fiyat alışverişini sağladıktan sonra, tedarikçi üzerinden bu ürünü müşteriye ulaştırabilirsiniz. Aradaki kar da size farklı ürünler kapsamında değişik kazançlar elde etmenize olanak sunuyor. Her ne kadar teorik olarak okunduğunda kolay gibi görünüyor olsa dahi, aslında oldukça sistematik bir çalışmayı gerektiriyor. Ancak bu bilgiler dahilinde nasıl uygulandığını ve ne gibi avantajları olduğunu görebilirsiniz.

Dropshipping İle Para Kazanma Yöntemi

Genel çerçevede Amerika ve Almanya ile birlikte İngiltere ya da Kanada gibi ülkeler dropshipping, oldukça fazla gerçekleştirilmektedir. Bu sistem çerçevesinde hem ürünün reklamını ve pazarlamasını yapan kişi hem de tedarikçi, yani ürünü elinde bulunduran kişi kazanç elde etmektedir. Tabii burada ürünü satın alan müşteri de istediği ürünü bulduğundan dolayı o da farklı bir yoldan kazanç sağlıyor. Günümüzde artık birçok farklı firma, yüksek bütçelerde reklam ve pazarlama yöntemlerini değerlendirmek yerine; satmak istedikleri ürünleri bu sistem altında çalışan pazarlamacılara bırakarak yapılan geniş reklam çerçevesinde ürün satıldığı zaman, aracının kar elde etmesine fırsat veriyorlar.

Özellikle çok uzun zamandan bu yana yurtdışında yoğun şekilde değerlendirilen bu sistem, günümüzde ülkemizde de değişik kişiler tarafından fark edilmiş durumdadır. Bunu düzenli ve sistematik bir hale getiren insanlar özellikle Amerika gibi geniş bir portföye sahip ülkelerde şaşılacak derecede kazançlar elde edebilmektedirler. Tabii sonuçta bir kere alışkanlık haline geldikten sonra farklı ürünlerin, bir aracı olarak pazarlamasını yapmak kolay bir hale dönüşüyor. Bu konuda örneğin büyük firma seçenekleri dahilinde Hepsiburada ya da GittiGidiyor gibi siteler şu an için gerçekleştiriyorlar. Yerel olarak Türkiye’de bu siteler böyle bir sistemi yürütürken, dünya çapında ise EBAY ya da AliExpress ile birlikte Amazon gibi siteler şu an için en popüler seçenekler arasında yer alıyor.

Dropshipping Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Özellikle bu sistem çerçevesinde herhangi bir depo gibi alanlara veya farklı mekanlara ihtiyacınız yoktur. Böyle yerlere ücret ödemeden ürünlerin pazarlamasını rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem tamamen tedarikçinin görevi olarak ön plana çıkıyor. Bu bağlamda herhangi bir görün satışa gerçekleştirmediğiniz zamanlarda dahi bir zarara uğramıyorsunuz.

Ayrıca aracı bir sistem altında çalıştığınız dan dolayı herhangi bir kargo ile anlaşmanıza gerek olmuyor, kargo ücreti ödemeye gerek olmadan bu konuda herhangi bir zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Yalnızca satış yaptığınız zamanlarda ücret ödediğinizden dolayı hiçbir şekilde cebinizden boş yere para çıkmıyor.

Dilediğiniz kadar tedarikçi sayısı ile anlaşma gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir depolama sınırı olmadığından dolayı sayısız ürünü farklı sosyal medya platformlarında güven içerisinde reklam yaparak satışını sağlayabilirsiniz. Siz yalnızca aracı olarak çalıştığınızdan dolayı herhangi bir şirket kurmanıza gerek olmuyor ve bu konuda vergilendirme gibi bir durum da sizi etkilemiyor