Hazır E-Ticaret Altyapı Sistemlerinin Avantajları

Hazır E-Ticaret Altyapı Sistemlerinin Avantajları

Hazır e-ticaret altyapı sistemleri, e-ticarete girmek isteyen, site altyapı kurulumu gibi konularla uğraşmadan direkt olarak işiyle ilgilenmek isteyen ya da fiziki mağazasını online ortama taşımak isteyen kişilere oldukça fazla avantaj sağlayan sistemlerdir. Peki, bu hazır e-ticaret altyapı sistemlerinin avantajları tam olarak nelerdir? İşte bu yazımızda bu konunun üzerinde duracağız. İşte detaylar;

Hazır E-Ticaret Altyapı Paketlerinin Avantajları

Kod Bilmeniz Gerekmez

İnternetten satış yapmak istiyor fakat yazılım, kodsal düzenleme gibi konularla uğraşmak istemiyorsanız hazır e-ticaret altyapı paketlerini tercih edebilirsiniz. Bu sistemi tercih ettiğiniz takdirde herhangi bir kod bilmenize gerek olmadan hızlı ve kolay bir şekilde e-ticaret sitenizi kurabileceksiniz. Bu paketler size hazır şablon ve kod sunacaktır. Sizin yapmanız gereken tek şey ise site tasarımını seçmek ve ürünlerinizi siteye yüklemektir.

Tasarım Bilgisi Gerektirmez

Bir e-ticaret sitesi hazırlarken kod bilgisinin haricinde aynı zamanda tasarım bilginizin de olması gerekmektedir. Hazır e-ticaret paketleri sizin için bu konuya da bir çözüm üretir. Web siteniz için yazılım ve tasarımlar, e-ticaret paketini hazırlayan kişi tarafından hazırlanır ve size sadece hazırlanan şablonların içerisinden birini seçmek kalır. Bu sayede yine sadece kendi işinize odaklanabilir ve arka taraftaki teknik konulardan uzak durabilirsiniz.

Site ve Veri Güvenliği

E-ticaret konusunda güven çok hassas bir mevzudur. Hazır e-ticaret altyapıları oldukça güvenilir bir sistem üzerine kurulur ve kendi içlerinde bulunan e-ticaret sitelerinin de güvenliğini sağlarlar. Hem siteye giren kullanıcıların alışverişlerini güvenli yapmaları hem de kendi e-ticaret siteniz içerisindeki verilerin korunabilmesini sağlayabilmek için güvenli bir altyapınızın bulunması gerekmektedir. Bu nedenle hazır paketlerde güvenlik konusunda hem kullanıcıları hem de e-ticaret sitesini koruyabilecek önlemler sizin için önemli olacaktır.

Sitenin Daha Hızlı Yayına Girmesi

Hazır e-ticaret altyapıları e-ticaret sitenizi daha hızlı bir şekilde yayına almanıza yardımcı olur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir şablon ve daha önce kodlanmış bir yazılım olmasından dolayı işlemler oldukça hızlı gerçekleşir. Tasarım konusunda da yine söylediğimiz gibi kodlanan siteler birden fazla şablon halinde kodlanmaktadır. Sizin burada yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz şablonu belirtmek olacaktır.

Ödeme Sistemleriyle Olan Anlaşmalardan Faydalanırsınız

Hazır e-ticaret altyapıları aynı zamanda farklı konulardaki farklı işletmelerle paketlerini geliştirebilmek adına anlaşmalar gerçekleştirirler. Kendi sistemlerini farklı ödeme sistemi sağlayıcılarının sistemine göre uyumlu hale getirirler ve bu sayede de müşterilerine farklı farklı seçenekler sunabilirler. 

Kargo Anlaşmalarından Faydalanırsınız

Hazır e-ticaret sağlayıcıları farklı kargo işletmeleriyle de anlaşma yaparlar. Ayrıca bu anlaşmaların içerisinde özel anlaşmalar yer alır. E-ticaret sektöründe kargo maliyetini minimuma indirmek ve avantajlı hale getirmek sizi rekabet konusunda öne çıkaracak konulardan bir tanesidir. İşte tam olarak bu sebep nedeniyle hazır paketler size oldukça avantaj sağlamaktadır.

Sosyal Medya Entegrasyonları

E-ticaret sitenize tanımlayacağınız sosyal medya entegrasyonları sayesinde satışlarınızı artırabilirsiniz. Instagram ve Facebook entegrasyonuyla birlikte e-ticaret sitenizde bulunan ürünleri listeleyebilir bu sayede de direkt olarak sosyal medya hesaplarınız üzerinden satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Projesoft e-ticaret entegrasyon türlerini incelemek için hemen tıklayın!

Düşük Maliyet

Hazır e-ticaret altyapı paketleri size bir paket içerisinde birçok özellik sunmaktadır. Bu özellikler için de sizden ekstra ücret talep etmez ve zaman kaybettirmeden hızlı bir şekilde harekete geçmenize imkan sağlar. Peki, bunun haricinde ne kullanabilirsiniz? Hazır e-ticaret paketlerinin dışında kullanabileceğiniz iki farklı seçenek daha bulunmaktadır. Bu seçenekler; açık kaynak kodlu yazılımlar ve kendi sitenizin olmasıdır.

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu yazılımlar size temel seviyede yardımcı olabilmektedir. İlerleyen zamanlarda işinizi büyütmek istediğiniz takdirde size yardımcı olmayacaktır. Bunun dışında kendinize ait bir yazılımınız olsun isterseniz de bir ajans veyahut freelancer ile çalışmanız gerekecektir. Bu da taleplerinize göre size farklı ve yüksek maliyetler çıkaracaktır. Ayrıca sıfırdan kodlama işleminin yapılması uzun süreceği için zamansal anlamda da zarara uğramış olursunuz. Yani kendi yazılımınızla kuracağınız web siteniz hem meşakkatli hem de maliyetli olacaktır.

Hızlı aksiyon alabileceğiniz düşük maliyetli bir web siteniz olsun istiyorsanız e-ticaret paketleri sizin için ideal olacaktır. Eğer isterseniz Projesoft e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir ve hemen internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz. Projesoft e-ticaret paketleri 15 gün boyunca ücretsiz demo sürümü sunuyor.

Arka Tarafta Yer Alan Teknik Konular Hızlıca Çözümlenir

Hazır e-ticaret paketi ile kendi e-ticaret sitenizi oluşturduğunuz takdirde arka tarafta yer alan altyapı güncellemesi gibi teknik detaylara hiç karşılaşmamış olursunuz. E-ticaret paketini sağlayan firma tarafından tüm bu teknik konular çözümlenecektir. Böylelikle siz de hiçbir şekilde kendi odak noktanızdan uzaklaşmamış olur, sadece işinizin detaylarına yoğunlaşırsınız.

Online Pazar Yeri Entegrasyonları

E-ticarete girdiğiniz zaman mutlaka kendi siteniz dışında online pazar yerlerinde de satış yapmak isteyeceksiniz. Hazır e-ticaret sistemleri size bu entegrasyonu da sunmaktadır. Üstelik bu entegrasyonlar aracılığıyla online pazar yerlerine ürünlerinizi tek tek elle girmek zorunda kalmaz, hızlıca birkaç tuşa basarak tüm ürünlerinizi sistem üzerine ekleyebilirsiniz. Bu sayede de ciddi manada zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Projesoft pazaryeri entegrasyonlarını incelemek için hemen tıklayın!

Raporlama ve Analiz Araçlarından Faydalanma

E-ticaret sitenizdeki başarı oranını yükseltebilmek adına gerçekleştirdiğiniz çalışmaların analizlerini yapmanız gerekmektedir. Hazır e-ticaret yazılımları kendi panelleri içerisinde e-ticaret sitenizle ilgili birçok veriyi size rapor olarak sunar. Verilen bu raporlar ile birlikte kolaylıkla içerisinde bulunduğunuz durumun analizini yapabilir ve işletme gidişatının çizgisini kolayca belirleyebilirsiniz.

Hazır e-ticaret paketleri, entegrasyonlar ve ücretsiz demo sürümü hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.