İşletmelere Siber Saldırının En Çok Arttığı Zamanda Dia&Projesoft

İşletmelere Siber Saldırının En Çok Arttığı Zamanda Dia&Projesoft

Son bir ayda özellikle küçük ve orta işletmelere yapılan saldırılar bir hayli artmış durumda. Özellikle hackerlar mail phishing gibi saldırılarla kobileri direkt hedef almaya başladılar.

Dikkat! Artık saldırılar daha profesyonel

Esasen güvenlik önlemleri ne kadar artıyorsa hackerlar da bir o kadar kendilerini geliştiriyor. Mail phishingi asıl paylaşma nedenim de bu zira eskisi gibi rasgele mailler değil, işletmedeki personellerin maili açabilmesi için hackerlar firma çalışanının sosyal medya analizine kadar birçok araştırma yapıyor, mailleri şirket içinde kişiye özel olarak gönderiyorlar. Dolayısıyla gelen mailin içeriğinde tehdit olup olmadığını bile anlayamıyorsunuz.

Geleceğin değil günümüzün teknolojisi bulut

Kurulduğu 2014 yılından beri her sektöre ayrı çözümler üretmiş Dia Yazılım, sağlamış olduğu ERP yazılım hizmetini tamamen buluta taşıdı. Dolayısıyla kullanıcılarının üzerinden güvenlik sorununu tamamen atmış bulunuyor. Projesoft Teknoloji olarak biz de çözüm ortağımız gibi 10’dan fazla pazaryeri, 15’ten fazla ERP entegrasyonumuzu tamamen buluta taşıdık. Böylece kullanıcılarımızın güvenlik ve yazılım sorumluluğunu tamamen üzerimize aldık.

“Verilerinizi sürekli olarak yedekleyin. Tavsiyem bu yedeklemeyi, şifrelemeye izin veren güvenilir bir bulut tabanlı hizmeti ile yapmanız olur.” – Todd Redfoot

Amaç çözüm odaklı olmak

Projesoft Teknoloji olarak Dia için geliştirdiğimiz özel çözümlerimiz ile işletmelerin daha iyi muhasebe yönetimi yapmasını amaçlıyoruz. Müşterilerimizin 10’un üzerindeki pazaryeri ve kendi e-ticaret sitesindeki siparişlerini Dia’ya aktarıyoruz.

Burada amaç sadece sipariş ve cari entegrasyonu değil, tahsilat ve depo kayıtlarından stok ve fiyat gruplarına kadar birçok veriyi muhasebeden almak ve göndermektir. Hem Dia hem Projesoft yüzde yüz bulut tabanlı çalıştığı için gecenin bir yarısı da olsa pazaryerleri ve e-ticaret sitesindeki tüm veriler Dia’ya gönderilebilir ve alınabilir.

Dia için özel olarak oluşturduğumuz E-ticaret paketimizi inceleyin.

DİA ENTEGRASYONU