Makalelerinizin Paylaşılmasını Artırmak İçin Kullanabileceğiniz Etkili 10 WordPress Aracı

İster bir işletme, ister bir birey olun, WordPress içerik oluşturmak için harika bir yer. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok güzel temalar ve kişiselleştirme araçları ile çok yönlü bir platform olan WordPress ile ihtiyacınız olan her şeyi yapabilirsiniz. WordPress, harika şablonlara sahip olmasının yanında, SEO optimizasyonundan reklam engellemeye kadar birçok çeşitli eklentiler sunar.

WordPress tüm bunların yanında size paylaşım eklentileri de sunuyor. Bu eklentiler sayesinde, içeriklerinizin başkaları tarafından paylaşılmasını sağlayabilir ve bu sayede de daha fazla kitlelere ulaşabilirsiniz. Şimdi gelin bu eklentileri inceleyelim.

1. Optinmonster

Bu harika küçük eklenti, gelecekte içeriklerinizi paylaşma potansiyeli olan yeni abonelere ulaşma konusunda sizinle birlikte çalışmak için burada bulunuyor. Bu uygulamayı ana sayfanıza ekleyebilirsiniz ve birisi abone olduktan sonra küçük bir ödül olarak, gönderiniz ve nasıl paylaşılmasını istediğiniz hakkında onlara bir e-posta yollayabilirsiniz.

2. SumoMe

SumoMe, ücretli ve ücretsiz seçeneği bulunan harika bir sosyal paylaşım eklentisidir. SumoMe, tüm sosyal paylaşım seçeneklerinizi tek bir yerde bulundurmanızı sağlıyor. Bu eklenti, yalnızca popüler sosyal medya hesaplarınızı göstererek bazı kötü niyetli profilleri yönetmeniz için ideal bir yer.

3. Monarch

Bu eklenti, belirli bir sayıya ulaştıktan sonra pay oranınızla ilgili kullanmanız üzerine tasarlanan sosyal medya tabanlı bir eklentidir. Popover’in yanı sıra mükemmel bir sosyal medya kenar çubuğuna da sahiptir. Monarch, ücretsiz bir eklenti değildir ama size çok daha fazla para kazandıracak bir eklenti üzerinde biraz para harcamanız size değer katabilir.

4. Social Warfare

Social Warfare eklentisi, yeni takipçiler kazandırmak ve onları müşteriye dönüştürmek için tasarlanmıştır. Dikkat çekici arayüzü ile paylaşımlarınızı izlemenizi ve takip etmenizi sağlar. Tamamen özelleştirilebilir bir eklentidir ve dilediğiniz gibi butonlar ekleyebilirsiniz ve gereksiz bulduğunuz butonları kaldırabilirsiniz.

5. OriginWritings

Özgünlük ve benzersizlik, paylaşım yapmanın anahtarlarıdır. Kopya bir çalışmanın kaliteli ve paylaşılmaya değer olduğunu kabul edilebilir bir şey değildir. Yazarlar bunu bazen bilerek yaparlar, bazen de bir yerlerden benzer şeyleri okuduklarında, sonrasında kendilerine ait olmadığını bile bilmeden yanlışlıkla yazarlar. Bu nedenle, kendi tarafınızda OriginWritings giibi kontrolcü bir eklentiye ihtiyacınız var.

6. Digg Digg

Dünya devi olan birçok blogda, yazı içerisinde yazıyla birlikte kayan sosyal paylaşım butonları vardır. Bunun SEO bazlı yararınınsa; tabi ki blogun sosyal paylaşım siteleriyle içli dışlı olmasını söyleyebiliriz. Bu eklenti sayesinde siz de bu istediğinizi, kendinizi hiç yormadan gerçekleştirebilirsiniz. Eklentinin birçok alternatifi olsa da, Digg Digg kullanım kolaylığı ile diğerlerinin arasından sıyrılmayı başarmış durumda.

7. AfterTheDeadline

Bu eklenti, gereksiz parçaları ve fazlalıkları yayınınızdan kaldırmanızı sağlayacak bir düzenleme aracıdır. Bu sayede insanların yazınızı paylaşmaları daha muhtemel olacaktır.

8. SimpleReach

SimpleReach, şu anki makalenizi gözden geçirirken okumanız gereken yeni bir makale önerisiyle geliyor.

9. Goinswriter

Goinswriter, kaliteli ve başkaları tarafından paylaşılabilir bir içerik oluşturmanız için size yardımcı olur. Aynı zamanda size harika yazma ipuçları sağlayan bir eklentidir.

10. MashShare

MashShare, Mashable için kullanılan bir eklentidir. Gerçek hisse oranınızı ve sanal paylaşımlarınızı görüntüleyerek size yardımcı olur. Mashable.com’un kullandığı paylaşım butonlarını ücretsiz olarak WordPress kullanıcılarına sunar.

Sosyal medya paylaşımları, bugün son derece önemli. Sadece fark edilebilir düğmeleriniz olmadığı için değerli içeriklerinizi ve paylaşımlarınızı kaybetmeniz çok üzücü olabilir. Bu yüzden yukarıdaki eklentileri incelemeli ve en az bir tanesini kendi yararınız için kullanmalısınız.