Neden Drop Shipping Düşündüğünüzde Kolay ve Basit Değildir?

MyWifeQuitHerJob.com adresinden gelen kutumda aldığım soruların çoğu, bir dropshipping mağazasının açılmasıyla ilgilidir ve itirazı kesinlikle görebilirim.

Yalnızca dropshipping ürünleri sunan bir çevrimiçi mağaza çalıştırdığınızda, envanter konusunda ve ürün yerine getirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Tek yapmanız gereken, ürünü satmak, sipariş almak ve iyi bir kazanç sağlamak. Kolay değil mi?

Ne yazık ki, bu kadar basit değil ve gerçek olamayacak kadar iyi bir şey olan, her zaman, her zaman frikiklerinden vardır.

Teorik olarak, dropshipping harika bir fikir gibi geliyor çünkü ön planda çok fazla iş yapmak zorunda kalmadan doğal olarak ölçeklenebilir. Ama biraz daha fazla kurcaladığında, dropshipping’ın neden bu kadar harika olmadığı belli oluyor.

Çoğu insan, kolay gelmesini bekleyen bir dropshipp mağazasını açmaya çalışmaktadır, ancak gerçekte geleneksel bir çevrimiçi mağazadan bir dropshipped mağazasını çalıştırmak çok daha zordur ve nedenini aşağıda açıklayacağım.

En Düşük Fiyatı Almıyorsunuz

Çoğu kişi, ürünleri için herkesle aynı toptan fiyatlandırmayı alacakları konusunda yanlış düşünceyle bir dropshipped online mağazayı açar.

Bununla birlikte, gerçekte, dropship distribütörleri genellikle ekstra ücretler talep eder ve / veya bu ücretleri belirtilen toptan satış fiyatına yapıştırırlar.

Kendinizi bir an için distribütörünüzün yerine koyun.

Tek seferde büyük bir miktardaki ürünü bir mağazaya satmayı mı tercih edersiniz yoksa tek tek müşterilere çok sayıda, iki yüzlü satış yapıp, her bir ürünü ayrı ayrı göndermek ve paketlemek zorunda kalır mısınız?

Distribütör burada tüm işleri yapıyor ve bu kesinlikle toptan fiyatınıza yansıtılacaktır.

Bazı rakamlar atmak için, en fazla açılan mağazaların brüt kar marjı% 10-30 arasında değişirken, envanter satan çoğu geleneksel mağazada brüt kar marjı% 50’dir. Bu büyük bir fark!

Toptan satış fiyatlarınız geleneksel bir mağazadan daha yüksek olduğu için, iyi bir kar getirisi elde etmedikçe fiyat olarak etkili bir şekilde rekabet edemezsiniz.

Ayrıca, daha düşük kâr marjları, Facebook ve Google gibi sitelerde reklam vermenizi engeller. Sadece bu değil, satış başına daha az kâr da müşteri hizmetini sorunlu hale getirir.

Örneğin çevrimiçi mağazamızla, marjlarımız% 70-90 arasında. Sonuç olarak, öfkeli bir müşteri aldığımızda, onlara geri ödeme yaparız ve ürünü saklamasına izin veririz.

Bizim marjlarımız çok yüksek olduğu için, vuruşu almaya gücümüz yetebilir. Dropshipping ile, siparişleri yerine getirmek zorunda kalmadan kolaylık bir maliyetle geliyor.

Yüksek Nakliye Maliyetlerini Şarj Etmeniz Gerekecek

Çoğu zaman, mağazanız için ürün seçimini tamamen ortadan kaldırmak için birkaç dropship distribütörünün kullanılmasını gerektirir.

2 veya daha fazla farklı dropshipper kullanmak, 2 veya daha fazla şirketin müşterilerinize ayrı gönderiler yapacağı anlamına gelir. Bu, 2 veya daha fazla şirketin kendi ayrı gönderim bedellerini size yükleyeceği anlamına gelir.

Bir müşterisiysem ve mağazanızdan 3 farklı distribütörden ürün satın alırsam, daha da fazla nakliye ücreti almanız gerekecek.

Bunun tek yolu, yalnızca ihtiyacınız olan ürünlerin genişliğini taşımayan bir dropship distribütörü kullanmaktır. Sonuç olarak, bu ekstra maliyetleri tüketiciye sunmanız gerekir ki bu da fiyat rekabet gücünüzü azaltır.

Dropshipping Bir Lojistik Kabus Olabilir

Dropship distribütörünün arkanıza yaslanıp rahatlayabileceğiniz tüm işleri yaptığı için düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, müşteri tabanınızla uğraşmak zorundasınız.

Bütün soruları cevaplayan kişi sen olmalısın. Bir siparişin zamanında gelmemesi durumunda özür dilemeniz gerekiyor.

Asıl sorun, birkaç farklı dropship dağıtıcısını kullandığınızda, tüm siparişin son müşteriye ulaşmasının, lojistik bir kabus olabileceğidir.

Tüm distribütörler farklı gönderim sürelerine sahip olacak ve tamamen farklı konumlardan gönderilecek.

Bir müşteri 3 farklı distribütörden ürün sipariş ederse, farklı zamanlarda 3 farklı paket alırlar.

Bir sipariş özellikle zaman açısından hassassa ve acele edilmesi gerekiyorsa, tüm dağıtımcılarınızın ürünü zamanında teslim edebildiğinden emin olmanız gerekir.

Aslında, çevrimiçi mağazanızın itibarını koruyorsunuz ve tüm dropship dağıtımcılarınızla tek bir zincirde bağlantı kuruyorsunuz. Tek bir distribütör bile güvenilmezse, çevrimiçi mağazanızda olumsuz bir şekilde yansıyacaktır.

Müşteri Hizmetiniz Elinizden Çıkacak

Müşteri hizmetleri ve çevrimiçi itibarınız işinizi yapabilir veya kırabilir. Dünya çapında web, sosyal medya ve Twitter ile, bir seri işlemin haberleri son derece hızlı bir şekilde yayılabildiğinden, çevrimiçi mağazanız için mükemmel bir görüntü sağlamanız kesinlikle çok önemlidir.

Çevrimiçi düğün çarşafları mağazamıza her çağrı geldiğinde, bizi nasıl bulduğunu sormak için zaman ayırırım. Ve çoğu zaman, bizi bulan insanlar öyle yaparlardı, çünkü onlar bize arkadaşlarından biri tarafından yönlendirildi.

Kelime hızlı seyahat eder.

Müşteri hizmetimiz, son 3 yılda 3 kat büyüdüğümüzün temel nedenlerinden biridir.

Dropshipping ile maalesef müşteri hizmetleriniz üzerinde çok az kontrol sahibi olursunuz. Ürünün yerine getirilmesinden sorumlu olmadığınız için, bir müşterinin ürününü ne zaman alacağını kontrol edemezsiniz.

Bir müşteri geri dönüş yapmak istiyorsa, bu büyük bir acıdır çünkü para iadesi vermeden önce paranızı geri aldığınızdan emin olmanız gerekir.

Elbette, bu sorunları hafifletmek için her zaman yollar vardır, ancak çözüm kaçınılmaz olarak fiyatların yükseltilmesini veya müşteri memnuniyeti pahasına kâr elde etmeyi içerir.

Amazon Dropshipping daha az çekici hale getirir

Amazon’dan önce, şirketlerin mallarını kitlelere satması çok daha zordu. Sonuç olarak, distribütörler ürünü hareket ettirmelerine yardımcı olmak için geleneksel perakendecilere ve dropshipper’lara güvenmek zorunda kaldı.

Bugün Amazon, çoğu şirketin yalnızca Amazon’da üçüncü taraf bir satıcı olarak satış yapabildiği e-ticaret pastasının büyük bir bölümünü kontrol ediyor.

Amazon satışlarınızı, ürününüzün yerine getirilmesini, müşteri hizmetlerinizi … temel olarak geleneksel bir perakendecinin tipik olarak ilgileneceği her şeyi ele alır. Ancak fark, distribütörün tüm ekstra karı tutması!

Amazon’da bulunabilecek aynı ürünleri satan bir dropshipped mağazanız varsa, fiyattan rekabet etmek imkansız olacaktır. Sonuç olarak, çok az kaldıraca sahip olacaksınız.

Sonuçta, Amazon’dan daha düşük bir fiyata satın almak mı yoksa bilinmeyen bir dükkandan satın almak mı istiyorsunuz?

Dropshipping Sense Yaptığında

Bugün asla bir dropshipped mağazasına başlamayacak olursam, dropshipping’ı avantajınıza göre kullanmanın birçok yolu vardır.

Envanteri taşımanız gerekmediğinden, kısa sürede yüzlerce ürün içeren bir çevrimiçi mağazayı anında dağıtabilirsiniz.

Ardından pazar araştırması yapmak için bu mağazayı kullanabilirsiniz. Hangi ürünlerin iyi sattığına bağlı olarak, envanter satın almak ve daha yüksek marjların keyfini çıkarmak için en başarılı ürünleri seçebilir ve seçebilirsiniz.

Dropshipping, ürün doğrulaması veya belirli kategorilerde seyrek olan bir çevrimiçi mağazayı ortadan kaldırmak için bir araç olarak kullanılır.

Dropshipping Gerçekten Daha Az İş mi?

Gerçekten buna bağlı. Muhtemelen, envanter ve yerine getirmeyle uğraşmak zorunda kalmamanız gereken zaman, güvenilir bir damacana distribütörü olmadıkça, müşterilerle uğraşmak için harcanacaktır.

Söylemeyi unuttuğum bir şey, birçok damla göndericisinin gerçek zamanlı API ile otomatik tedarik zinciri teknolojisini kullanmadığıdır. Bunun anlamı, belirli bir ürünün satışa sunulup sunulmayacağı konusunda gerçek zamanlı olarak uyarılmamanızdır.

Bu nedenle, bir ürün stokta kalmıyorsa, müşterileriyle, ürünlerine ne zaman sahip olabileceklerini bildirmek için arayüz oluşturmalısınız. Alışveriş sepetiniz dropshipper veritabanınızla yakından ilişkili olmadıkça, doğru bir envanter sayısı elde etmek zor olacaktır.

Dropshipping ile, daha fazla müşteri baş ağrısı ile uğraşmak zorunda kalmadan yerine getirme lojistik ile uğraşmak zorunda ticaret yapıyorsunuz. Ve kişiliğinize bağlı olarak, bu akıllıca bir tradeoff olabilir veya olmayabilir.

Bu makalenin tonu genel olarak anti-dropshipping iken, beni yanlış anlamayın. Pek çok kişi küçük niş mağazalarda çok iyi çalıştığı için dropshipping ile başarılı olmuştur, ancak kişisel görüşüm sizden mümkün olduğunca kaçınmaktır.

Bununla birlikte, dropshipping rotasına devam etmekte ısrar ederseniz, Worldwide Brands’ı denemenizi tavsiye ederim.

WWB, dropship satıcılarını önceden sayar ve onaylamaz, böylece dolandırılmayacak veya kopyalanmayacaksınız. Dükkanınızla iyi şanslar!

KAYNAK: https://mywifequitherjob.com/why-dropshipping-isnt-as-easy-and-simple-as-you-think/