Takip Edilmesi Gereken 10 Dijital Pazarlamacı

İyi bir e-posta pazarlamacısının bilmesi gereken haber ve eğilimleri dijital pazarlama dünyasındaki “influencer”ları takip ederek ulaşıp güncel kalmanıza yardımcı olabilirsiniz. Bu dijital pazarlamacılar yalnızca paylaştıkları analizlerle değil aynı zamanda işyerindeki kişisel çabalarınızı geliştirmenize yardımcı olabilecek en iyi uygulamalar ve ipuçları için mükemmel kaynaklardır.

Oli Gardner – Unbounce

Unbounce.com’un kurucu ortağı Oli Gardner, dönüşüm odaklı dijital pazarlama hakkında tutkulu bir yazar ve konuşmacıdır. Kendisi, içerik pazarlamasının ilk öncülerinden biri olmaktan gurur duyuyor ve bu nedenle Unbounce’un açılış sayfalarında bir lider olarak yer alıyor. Bir başka harika gerçek: İskoçya’dan geliyor ve bazen geleneksel bir İskoç eteği giyerek konuşma konuşmalarını sunuyor.

Twitter’da @oligardner takip edin

Neil Patell – KISSmetrics

Neil Patell, Crazy Egg, Hello Bar ve KISSmetrics’in kurucusu ve Inc., Entrepreneur ve Forbes gibi birçok önemli yayında yazarıdır. Entrepreneur Magazine, kendisini dünyanın #1 numaralı pazarlamacısı olarak nitelendirdi ve bugün, kendisi HP, Amazon ve GM gibi şirketlere gelir artışları için yardım ediyor. Söylemeye gerek yok – dijital pazarlama söz konusu olduğunda, Neil Patel şirketlerin gerçek ve etkili sonuçlar elde etmesine nasıl yardımcı olabileceğini biliyor.

Twitter’da @neilpatel takip edin

Jeff Bullas – JeffBullas.com

Jeff Bullas, işletmeleri ve bireyleri değişen dijital pazarlama ortamı konusunda eğitmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir girişimci, blogcu ve dijital pazarlamacıdır. Sayısız diğer başarıların yanı sıra, Onalytica tarafından 1 numaralı Küresel Dijital Pazarlama Influecer’ı ve Appinions tarafından 1 numaralı İçerik Pazarlama Influecer’ı olarak adlandırıldı. Ayrıca, The New York Times, The Huffington gibi sayısız yayınlarda da yer aldı.

Twitter’da @jeffbullas takip edin

Ann Handley – MarketingProfs

Ann Handley, pazarlamacılar için bir eğitim ve öğretim şirketi olan MarketingProfs’un İçerik Sorumlusu olarak görev yapan deneyimli bir dijital pazarlamacıdır. Aynı zamanda bir Wall Street Journal çok-satan kitabının yazarıdır ve çeşitli dijital pazarlama konularında aranan bir açılış konuşmacısıdır. Aynı zamanda interaktif pazarlama haberlerinin ve yorumlarının ilk kaynaklarından biri olan ClickZ.com’un kurucu ortağıdır.

Alt satır: Ann dijital pazarlama hakkında çok şey biliyor.

Twitter’da @marketingprofs takip edin

Rand Fishkin – Moz

Moz’nın kurucusu ve eski CEO’su Rand Fishkin, dijital pazarlama dünyasında çok zengin bilgilere sahiptir. İster Twitter’da kısa bir patlama olsun, isterse blogunda derinlikli parçalar olsun, pazarlamacıların modern dijital pazarlama ortamını anlama biçimini değiştiren, düşündürücü bakış açılarını ve deneyimlerini paylaşıyor.

Twitter’da @randfish takip edin

Dan Siroker – Optimizely

Optimizely’nin kurucu ortağı Dan Siroker, 2008 Obama kampanyasında analitik direktörü olarak çalıştıktan sonra şirketi kurma konusunda ilham aldı. Kendisi de ilginç bir arka plana sahip: Stanford’un bilgisayar bilimi diplomasını kazanarak Google’da ürün yöneticisi olarak çalıştı. Bugün, dünya çapındaki dijital pazarlamacılar için A / B testi ve optimizasyonuna odaklanıyor.

Twitter’da @dsiroker takip edin

Tommy Walker – Shopify

Tommy Walker, Shopify Plus blogunun editörüdür ve ConversionXL’ın eski editörüdür. 2005 yılından bu yana dijital pazarlamada çalışarak, deneme ve hata yoluyla öğrendiğini, bu amaca ve izleyiciye tüm çevrimiçi pazarlama çalışmalarının merkezinde yer alması gerektiğini ve bu konu hakkında kapsamlı bir şekilde Unbounce, ProBlogger, PC World ve çok daha fazlası gibi bloglarda yazdığını söyledi.

Komik bilgi (Fun-fact): Dijital pazarlama hakkında yazmadığı zamanlar performans yeteneklerini geliştiriyor veya beatbox yapıyor.

Twitter’da @tommyismyname takip edin

Gary Vaynerchuk – VaynerMedia

Gary Vaynerchuk, VaynerMedia’nın CEO’sudur, ancak aynı zamanda, son 10 yıldan fazla bir süredir sosyal medya üzerindeki tutarlı çalışmasıyla tanınmaktadır. Dijital medya platformları ve kitaplarında dijital medya bilgilerini, ipuçlarını ve en iyi uygulamaları paylaşıyor ve sayısız markaya yaptığı rehberliği ile inanılmaz dijital medya başarısı elde etmelerine yardımcı oluyor.

Twitter’da @garyvee takip edin

Shama Hyder – Marketing Zen

Dijital pazarlama anlayışlarıyla dolu bir blog olan Marketing Zen, aynı zamanda en çok satan bir kitabın yazarı olan bir kurucuya da sahip: The Zen of Social Media Marketing. Shama Hyder bir açılış konuşmacısı,  Forbes’un 30 Under 30 ismiyle seçildi ve dijital pazarlama dünyasındaki yeniliklerin en üst seviyesinde kalmaya devam ediyor.

Twitter’da @Shama takip edin

Özet

Burada listelenen dijital pazarlamacılar, öğrenebileceğiniz birçok içgörüye sahiptir ve bazıları da Twitter’da oldukça eğlendirici. Bunlardan birkaçını takip edin ve paylaştıkları bilgilere dayanarak kendi dijital pazarlama çalışmalarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi görün. Olabilecek en kötü şey nedir ki?

Kaynak: https://www.campaignmonitor.com/blog/email-marketing/2016/10/10-digital-marketers-follow/