1907648_634438756643615_1378686279478864565_n

NetWork, AY Marka Mağazacılık A.Ş. çatısı altında 1999 yılında hazır giyim sektörüne girmiştir. Ay Marka çatısı altında NetWork haricinde Divarese, Que, George Hogg bulunmaktadır. Online satış sitesini 2013 yılında açan NetWork, çalışan kadın ve erkeklere yönelik ürünler üreten ve satan bir mağazadır. Satış kanalı olarak ise hem fiziksel mağazalarını hem de web mağazasını aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Aslında NetWork’ün e-ticaret operasyonları deyince Fabrika ve Divarese’yi de dahil etmek gerekiyor. Her bir marka için ayrı e-ticaret siteleri yayına aldık. Tüm bu e-ticaret siteleri ve bu markaların mağazaları birbirine bağlı olarak çalışmak zorundaydı. Arkaplanda kullanılan SAP ile entegre olduk. Entegrasyon neticesinde mağazalar ve merkezi depodaki ürünler tamamen birbirine bağlanmış oldu. NetWork fulfillment operasyonu için Karınca Lojistik ile çalışıyordu. Biz de sistemimizi Karınca Lojistikle de entegre ettik.

Bu entegrasyonlar sayesinde e-ticaret sitelerinde satılan tüm ürünlere ait veri Karınca Lojistik tarafına anlık olarak gidiyor ve lojistik süreç başlıyor. Böylelikle hem stokları doğru yönetebilmeye başladılar hem de daha hızlı kampanya kurguları yapabilir hale geldik. Çok fazla sayıda değişkene bağlı olarak değişen kampanya modelleri kurgulandı. Tüm müşterileri segmentleyebilecekleri bir yapı oluşturduk, 3 farklı markanın da birbiri ile kesiştiği mağazalardaki veriyi eşleştirdiğimiz, müşteri verisini ayrı ayrı işlediğimiz çok katmanlı bir yapı ortaya çıktı. Sistemle entegre hale gelen segmentlenmiş müşterilere yönelik sadakat kurguları çalıştırıldı. Hem eldeki müşteriler hem de yeni gelen müşteriler e-ticaret sitesinin sadık müşterileri haline geldi.

Hepsinin sonunda tüm bu mağazalardan ürün teslim alınabilecek, mağazada iken online alışveriş yapılabilecek modüllerimizi yayına aldık ve tüm bu süreci 3 marka için tek altyapıda sağladık.

Bizimle başladıkları e-ticaret serüvenine 6 ay gibi kısa bir süre sonunda açık ara en fazla ciro yapan mağazaları e-ticaret siteleri haline geldi.