Simport E-ticaret Başarı Hikayesi

Simport, ticari hayatına 2008 yılında beyaz eşya sektörüyle başladı. Yerli ve yabancı markaları müşterileriyle buluşturmayı kendine görev edinen Simport, tüketici elektroniği ve beyaz eşya sektöründe boy göstermektedir.
Simport, Siemens, Samsung, Vestel, Daikin haricinde Premium elektrik süpürgeleri kategorisinde Almanya’da üretilen Thomas’ı da 2014 yılında bünyesine katmıştır. Ayrıca 2015 yılında satış kanalı olarak online’da kullanmaya başlayan Simport, 20’ye yakın markanın online kanal distribütörlüğünü yapmakta.
Canias ERP kullanan Simport’un problemlerinden birisi taksitle satışta yaşanan zorluklardı. Bunu çözmek için senetli satış modülü geliştirdik. Müşterilerin puanlarının sorgulanabildiği bir altyapı hazırladık ve bir sigorta firması ve bir puan firması ile entegre olduk. Müşteriler “senetle alışveriş yapmak istiyorum” dedikten sonra müşterilerin kredi kartlarından düşük bedelli bir tutar çekiyor, müşterileri doğruluyoruz. Yine ikinci bir doğrulamayı da sigorta ve puanlama firmaları gerçekleştiriyor, gereksinimler karşılanıyorsa Canias ERP üzerinden sipariş kaydı geçiliyor ve otomatik olarak senet oluşuyor. Oluşan senetler de ıslak imzalar atılmak üzere kuryelerle eşleştiriliyor.
Senetli satış modülünün entegrasyonunu sağladığımızda mağaza sayısı 4 olan şirket şuanda 30’dan fazla mağazaya ulaşmış durumda.