Zuhal Müzik E-Ticaret Başarı Hikayesi

Zuhal Müzik, 1976’da müzik aletleri satan bir firma olarak kuruldu. Müzik aleti satan firmalar arasındaki en büyüklerden bir tanesi olan Zuhal Müzik’in günümüzde kendine ait 10 tane mağazası bulunuyor. Online satışa ise 2007 yılında başlayan firma satışlarının büyük çoğunluğunu buradan elde ediyor.
Zuhal Müzik ile e-ticaret operasyonuna başlamaya karar verdikleri günden bu yana birlikteyiz. 10 mağaza ve 240’tan fazla satış noktası ile tüm satış kanallarının sorunsuz bir şekilde entegre çalışması gereken bir yapıya sahip Zuhal Müzik. Mağazalarda satılan ürünlerin fiyatları oldukça yüksek ve çok fazla sayıda çeşit olduğundan tüm ürünleri tüm mağazalarda tutmak neredeyse imkansız. Bu noktada çözüm olarak kurduğumuz entegrasyonlar sorunları çözdü.
Logo Tiger kullanan Zuhal Müzik’in tüm şubelerine ait stok yönetimini Projesoft altyapısı ile entegre ettik. Müşteri mağazaya gittiği zaman hangi mağazada ne kadar ürün var görebiliyor. Aynı zamanda kampanyaları da bu sistem üzerinden kontrol edebiliyorlar. Gerçekleşen dijital dönüşüm sürecinin bir diğer ayağı da pazaryeri entegrasyonları. Zuhal Müzik tüm pazaryerleri ile entegre bir şekilde çalışıyor. Şuan en yüksek ciro yapan mağazası e-ticaret mağazası. Aynı zamanda en az çalışana sahip mağazası da e-ticaret mağazası.
Projesoft’un SEO uyumlu altyapısını kullanan Zuhal Müzik, sektöründeki çetin rekabete rağmen jenerik kelimelerde dahi Google sıralamalarında ilk sıralardan trafik ve dönüşüm elde ediyor.